حتما شما هم از خراب شدن یا کهنه شدن لوازم‌ دیجیتالی یا برقی خانه‌ی خود کلافه می‌شوید و می‌خواهید که یک مدل جدیدتر آن کالا را خریداری کنید. یا ممکن است به عوض کردن مبلمان خانه‌تان، خرید لوازم دکوری و لوازم متنوع دیگر فکر کنید. اما قیمت‌های سر به فلک کشیده‌ی خیلی از کالاهای مختلف باعث شده از خرید این وسایل منصرف شویم یا این که دنبال راهکاری برای خرید آن باشیم. وام خرید کالا یکی از تسهیلاتی است که می‌تواند به افراد شاغل به ویژه به کارمندان برای تامین بودجه خرید کالاهای گران قیمت کمک کند.

وام خرید کالا یکی از وام‌های پر طرفدار است و بانک‌های زیادی این وام را با شرایط مختلف برای تهیه لوازم خانگی به مشتریان خود ارائه می‌دهند. اما قبل از اقدام برای وام از طریق بانک باید بدانید این وام تنها برای خرید کالاهای ایرانی است و مبلغ آن از ۸ میلیون تا ۵۰ میلیون بسته به بانک ارائه دهنده متغیر است. سود وام خرید کالا از ۷ درصد تا ۱۸ درصد تفاوت دارد اما در بیشتر بانک‌ها با سود ۱۸ درصد به متقاضیان داده می‌شود. بازپرداخت  این وام هم معمولا ۲۴ یا ۳۶ ماهه هست.

نکاتی که برای گرفتن وام کالا از بانک بهتر است بدانید این است که:

برای گرفتن وام خرید کالا حتما باید شاغل باشید چرا که زمان گرفتن وام به ضمانت‌هایی مثل گواهی کسر از حقوق نیاز دارید.

اغلب بانک‌ها مبلغ وام را در ازای ارائه پیش‌فاکتور  یا در قالب کارت اعتباری در وجه فروشندگان معتبر خود پرداخت می‌کنند.

وام‌گیرنده امکان برداشت نقدی از این کارت‌ها را ندارد و با مبلغ وام تنها می‌تواند، کالا بخرد.

نوع ضمانت مورد نیاز بانک‌ها برای این وام یا با سند ملک هست یا ضامن رسمی.

ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که برای دریافت وام از بانک نیاز به سپرده گذاری هست یا نه؟ جواب این سوال به بانکی که می‌خواهید از آن وام بگیرید، بستگی دارد. به عنوان مثال برای گرفتن وام کالا از بانک‌هایی مثل دی، رفاه کارگران، ملت، سامان، سینا، شهر، پاسارگاد نیاز به سپرده گذاری هست. اما موضوعی که در این میان اهمیت زیادی دارد این است که ممکن است برای گرفتن یک وام ۵۰ میلیونی، سود ۱۸ درصد برای کارمندان خیلی زیاد باشد و حتی با حداکثر بازپرداخت ۵ ساله‌ نیز این مبلغ، مبلغ بالایی باشد.

کارمندان سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌توانند بدون کمترین دردسر برای پیدا کردن ضامن رسمی یا گذاشتن سند ملک‌، شرکت یا سازمان‌ خود را در سامانه دارا ثبت نام کنند و با ضمانت سازمان‌ خود اعتبار خرید کالا و خدمات بگیرند. مزیت این روش برای کارمندان این است که با سود خیلی کمتر از بانک و بدون ضمانت و وثیقه اعتبار دریافت می‌کنند و بازپرداخت آن را از حقوق خود می‌دهند.

سازمان‌‌ها و شرکت‌ها با ارائه اعتبار خرید کالا و خدمات دارا به کارکنان خود، هم هزینه تسهیلات رفاهی به کارمندان‌شان کم می‌شود و در عین حال رضایت کارمندان از سازمان بالا می‌رود. چرا که ۱۲ برابر مبلغی که در بانک سپرده گذاری کردند می‌توانند تسهیلات خرید اقساطی به کارمندان خود بدهند. از دیگر مزایای برجسته‌ی وام خرید کالا برای کارمندان که دارا ارائه می‌دهد نسبت به بانک‌ها این است که کارمندان محدودیتی برای خرید کالای ایرانی ندارند و می‌توانند با داراکارت از طیف وسیعی از فروشگاه‌ها به راحتی خرید کنند.

شما برای ثبت نام سازمان‌تان و دریافت اعتبار خرید کالا می‌توانید از طریق سایت دارا اقدام کنید.

darafinal
Author: darafinal

بدون نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق برای شرکت توسعه سامانه‌های هوشمند بلوط (دارا) محفوظ می‌باشد.

صندوق پیشنهادات و انتقادات

لطفا اطلاعات فرم را تکمیل و سپس ارسال بفرمایید . با سپاس

در حال ارسال

با اطلاعات خود وارد شوید

جزئیات خود را فراموش کرده اید؟