داراوام، اعتبار بلندمدت خرید کالا و خدمات

دارا با مشارکت بانک های معتبر٬ اقدام به تخصیص اعتبار بلند مدت در دارا کارت مشتریان خود می نماید. مشتریان دارا میتوانند با استفاده از این اعتبار از شبکه پذیرندگان دارا خرید کرده و مبلغ آن را طی اقساط و با کارمزد مناسب پرداخت نمایند

راهکار مالی داراوام

دارا با مشارکت تعدادی از بانک های تراز اول کشور سامانه ای را ایجاد کرده است تا کلیه اشخاص حقیقی، به ویژه کارمندان و بازنشستگان سازمان ها، شرکت ها و ادارات بتوانند به پشتوانه حقوق ماهیانه خود، بدون پیچیدگی های دریافت وام بانکی و در کوتاه ترین زمان ممکن، از امکان خرید اقساطی با کارمزد اندک برخوردار شوند. سازمان ها و شرکت ها میتوانند ضمن عقد قرارداد با دارا، نسبت به ارائه خدمات دارا به کاربران خود در قالب داراکارت اقدام نمایند. کاربران این محصول اعتباری می‌توانند از شبکه پذیرندگان دارا به صورت اقساطی خرید کرده و مبلغ خرید را با کارمزدی مناسب طی اقساط بازپرداخت نمایند.

ویژگی‌های منحصر به فرد دارا وام

کارمزد مناسب و به صرفه

دریافت وام سازمانی به پشتوانه بانک های معتبر کشور

بهره‌مندی از جامعه بزرگ فروشندگان

شرایط دریافت وام سازمانی دارا

• این (وام اعتبار) با ارائه تضمین توسط سازمان از سوی دارا جهت تخصیص به کارمندان آن اعطا می‌شود.
• کارمزد این تسهیلات در حدود 15% سالیانه بوده که تعیین دقیق آن با توجه به شرایط تضمین، بازپرداخت و بانک عامل مشخص می‌شود.
• مهلت استفاده از این اعتبار تخصیص یافته عموماً 12 ماه بوده و پس از آن به اعتبارسنجی مجدد کاربر و ضامن وی نیاز است.

پرداخت ماهانه کارمزد

همزمان با واریز هر قسط ماهانه کارمزد دارا نیز به حساب دارا واریز می شود.

پرداخت ماهانه کارمزد

بازپرداخت وام با کسر حقوق ماهانه کارمندان

بازپرداخت وام با کسر از حقوق کارمندان توسط سازمان به حساب دارا واریز خواهد شد.

بازپرداخت وام با کسر
حقوق ماهانه کارمندان

صدور کارت برای کارمندان

در مرحله‌ی بعد کارت اعتباری دارا  برای کارمندان صادر می‌گردد.

صدور کارت
برای کارمندان

ارائه تضامین

با ارائه ضمانت‌های لازم از طرف سازمان به بانک، اعتبار مورد نظر جهت تخصیص به کارمندان به سازمان تعلق می‌گیرد.

ارائه تضامین

تعیین بانک عامل

پس از تعیین شرایط و محدودیت های سازمان٬ بانک عامل تعیین و قراردادها آماده میشوند.

تعیین بانک عامل

این ها شرکای تجاری ما هستند

سوالات متداول

نحوه عملکرد سامانه دارا چگونه است؟
در سامانه دارا، افراد (عموماً کارمندان، بازنشستگان سازمان‌ها و ادارات و شرکت‌ها) اعتبار خرید (تسهیلات) کم‌بهره دریافت کرده و از این اعتبار به منظور خرید کالا و خدمات از فروشندگان طرف قرارداد سامانه استفاده کنند. این مسئله علاوه بر افزایش قابل توجه قدرت خرید کارمندان سازمان‌ها به رضایت بیشتر افراد از خدمات رفاهی سازمان منجر می‌شود. از طرف دیگر استفاده از این طرح به افزایش فروش و سهم از بازار فروشندگان طرف قرارداد می‌انجامد.
آیا همه سازمان‌ها/ادارات/شرکت‌ها می‌توانند به طرح دارا بپیوندند؟
بله. سامانه دارا به نحوی طراحی شده است که کلیه سازمان‌های حقوقی امکان پیوستن به طرح دارا و بهره‌مند کردن کارمندان/بازنشستگان خود از مزایای آن را دارند.
شرایط عضویت در سامانه دارا برای سازمان‌ها/ادارات/شرکت‌ها چیست؟
ملزومات عضویت در سامانه دارا برای سازمان‌های مختلف متفاوت است و پس از بررسی شرایط سازمان توضیح داده می‌شود. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با شرکت توسعه سامانه‌های هوشمند بلوط تماس بگیرید.
سازمان‌هایی که تمایل دارند عضو دارا شوند، حداقل باید چه تعداد کارمند داشته باشند؟
دارا محدودیتی برای اعطای اعتبار به کارمندان سازمان‌ها ندارد و سازمان‌ها خود تصمیم می‌گیرند که به چه تعداد و با چه میزان اعتبار عضو دارا شوند. شرکت بلوط موظف است به تمام اعضای سازمان با هر تعداد خدمات رسانی کند.
عضویت در سامانه دارا چه منافعی برای سازمان در بر خواهد داشت؟
سازمان می‌تواند با درگیری منابع بسیار اندک در قیاس با سایر طرح‌های در دسترس برای کارمندان و بازنشستگان خود اعتبار خرید کم‌بهره ایجاد کند. این کاربران همین‌طور بر روی خریدهای غیر اعتباری خود در سامانه دارا امتیازهای نقدی بسیار جذابی دریافت می‌کنند. سایر مزایای عضویت در دارا در وب‌سایت و بخش تسهیلات سازمانی قابل ‌مشاهده است.
آیا شرکت بلوط مجاز به تبلیغ و تشویق سازمان‌ها به منظور مشارکت در سامانه دارا است؟
بله. شرکت بلوط طرف قرارداد بانک‌های معتبری از جمله ملی و بانک شهر است و ضمن این قرارداد مسئول اجرای طرح دارا و مدیریت سامانه دارا و انعقاد قراردادها و مدیریت آن‌ها با پذیرندگان و سازمان‌ها تحت نظارت بانک است.
آیا لازم است سازمان برای بهره‌مند شدن کارمندان/بازنشستگان اقدام به ارائه ضمانت‌نامه بانکی مبنی بر بازپرداخت اقساط تسویه اعتبار کند؟
در این فاز این‌گونه مقرر شده که سازمان‌ها یا اقدام به ارائه ضمانت‌نامه بانکی مبنی بر بازپرداخت اقساط تسویه اعتبار کنند و اگر حساب حقوق پرسنلی آن‌ها در بانک مستقر است، نسبت به ارائه درخواست کسر از حقوق مستقیم از حساب کاربران اقدام نمایند.
نقش بانک‌ ملی در سامانه دارا چیست؟
بانک در سامانه دارا نقش نظارتی و عاملیتی دارد. به این معنا که بر کلیه تراکنش‌های سامانه و اعتبارهای تخصیص یافته نظارت می‌کند و همین‌طور اطمینان حاصل می‌کند که تضامین نقد شونده کافی به منظور پرداخت مطالبات فروشندگان در سامانه اخذ شده است. کافی است ما را به سازمان خود معرفی کنید و اطلاعات تماس افراد مرتبط در سازمان را در اختیار دارا بگذارید. ما اطلاعات لازم را به سازمان ارائه می‌کنیم تا در مورد ملحق شدن به سامانه دارا تصمیم‌گیری کنند. در صورت مثبت بودن تصمیم سازمان (که تا به حال همواره حاصل شده است) شما و همه همکارانتان با فرآیندی بسیار ساده کارت دارا و اعتبار کم‌بهره دریافت خواهید کرد.
آیا شعب بانک عامل در طرح دارا به صورت اجرایی مسئولیتی خواهند داشت؟
تنها یکی از شعب بانک عامل به منظور مدیریت امور مربوط به دریافت اقساط و ضمانت‌های لازم از سازمان معرفی خواهد شد.
آیا بانک تخصیص اعتبار کم‌بهره به اعضای سازمان را انجام می‌دهد؟
بله. بانک ملی ایران به صورت مشترک با شرکت توسعه سامانه‌های هوشمند بلوط، اعتبار خرید کم‌بهره دارا را به داراکارت اعضای سازمان تخصیص خواهد داد.
آیا بانک عامل قراردادهای سازمانی را تأیید می‌کند؟
بانک عامل خود (به انضمام شرکت بلوط و سازمان) یکی از طرف‌های قرارداد سه‌جانبه با سازمان است.
آیا بانک عامل بازپرداخت وجه تخصیصی توسط سازمان در انتهای دوره قرارداد را تضمین می‌کند؟
اصولاً بانک عامل در قرارداد سه‌جانبه نقش نظارتی دارد و وجه تخصیص یافته توسط سازمان و اقساط تسویه اعتبار به حسابی پرداخت می‌شوند که به طور کامل تحت کنترل بانک است و در صورت رعایت مفاد قرارداد، وجه تخصیص یافته توسط سازمان در انتهای دوره قرارداد (پس از کسر معوقات و جریمه‌ها) به سازمان عودت داده می‌شود.