با دارا کارت الان بخرید و طی ۱۲ ماه پرداخت کنید

از قبل از ثبت نام تا هر زمانی که کاربر دارا باشید همراه شما هستیم

سوالات متداول

مزایای اصلی عضویت در دارا برای کاربران چیست؟
در سامانه دارا، می‌توانید بدون مراجعه به بانک و معرفی ضامن و تشکیل پرونده، اعتبار خرید با کارمزد اندک داراکارت دریافت کنید و این اعتبار را در ۱۲ قسط ماهانه بازپرداخت نمایید. همچنین با دریافت یاراکارت می‌توانید بدون کارمزد از فروشندگان کالا و خدمات دارا خرید کنید و ماه بعد هزینه آن را از حقوق خود بپردازید.
آیا این کارت شبیه به کارت‌های هدیه برای یک بار استفاده است؟
خیر. این کارت تا تاریخ انقضاء معتبر است و هم اعتبار دریافتی به آن واریز می‌شود و می‌تواند بعداً نیز برای دریافت اعتبار استفاده شود، و هم صاحب کارت می‌تواند با واریز وجه به آن و خرید با آن، از امتیازات ویژه دارا بهره‌مند شود
چرا در حال حاضر دریافت اعتبار تنها برای کارمندان و بازنشستگان سازمان‌ها و ادارات و شرکت‌ها ممکن است؟
امکان دریافت اعتبار دارا به زودی برای همه افراد (و نه فقط افراد با درآمد ثابت) محقق خواهد شد. واقعیت این است که اجرایی کردن این کار نیاز به همراهی کامل بانک‌های عامل خواهد داشت و اندکی زمان خواهد برد. لذا اگر در استخدام یا بازنشسته سازمان یا اداره یا شرکت مشخصی نیستید و یا سازمان شما به هر دلیلی مایل به پیوستن به دارا نیست، اولاً به راحتی می‌توانید استفاده از سایر خدمات دارا (از جمله امتیازات عمومی و خدمات ویژه باشگاه) را آغاز کنید، و ثانیاً به زودی امکان دریافت اعتبار دارا به صورت مجزا و غیر سازمانی برای شما فراهم خواهد شد. به جای عضویت فردی در دارا، از طریق سازمانتان به دارا بپیوندید. در این صورت همه فرآیندها بسیار ساده‌تر می‌شود و نیازی به مراجعه بانکی و ضامن و … نخواهد بود. کارت را با اعتباری با بهره ناچیزدریافت می‌کنید و اقساط ماهانه آن بدون بهره و در درازمدت از محل حقوق شما کسر می‌شود.
دارا چیست؟
شما می‌توانید در دارا اعتبار خرید با کارمزد اندک یا بدون کارمزد دریافت ‌کنید و با آن کالاها و خدمات مورد نیاز خود را از فروشندگان دارا خریداری کنید. در صورتی که سازمان شما به دارا پیوسته باشد، برای دریافت این اعتبار خرید نیازی به مراجعه به بانک، معرفی ضامن و تشکیل پرونده نخواهید داشت. خدمات دارا برای افراد مستقل نیز به زودی ارائه خواهد شد. شما علاوه بر دریافت اعتبار خرید با کارمزد اندک داراکارت و یا دریافت اعتبار بدون کارمزد یارا، می‌توانید موجودی کارت خود را افزایش دهید و به ازای خرید از پذیرندگان دارا، امتیاز نقدی بگیرید و از مزایای عضویت در باشگاه مشتریان و تخفیف‌ها و جشنواره‌ها بهره‌مند شوید.
آیا سامانه دارا قابل اعتماد است؟
شرکت توسعه سامانه‌های هوشمند بلوط، طراح و مجری سامانه دارا، توسط تیمی خوش‌نام و باسابقه راه‌اندازی شده و مدیریت می‌شود. ولی به منظور تأمین خاطر حداکثری و ۱۰۰درصدی همه ذینفعان سامانه دارا، شرکت بلوط این سامانه را با همکاری بانک ملی ایران راه‌اندازی کرده است و این بانک بر روی کلیه قراردادهای منعقد شده و همه تراکنش‌های انجام شده در سامانه، کنترل و نظارت کامل دارد.
از طریق سازمانم درخواست داراکارت دادم، چگونه می‌توانم اطلاعات بیشتری کسب کنم؟
پس از عضویت در دارا، دفترچه راهنمای کاملی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که پاسخگوی همه سؤالهای احتمالی شما خواهد بود. تیم پشتیبانی ما هم همواره آماده پاسخگویی به سؤال‌های شما هستند.
دارا کارت خود را از کجا تحویل بگیرم؟
در مدل سازمانی، شرکت بلوط همه کارت‌ها را به سازمان تحویل می‌دهد تا با ساز و کاری که خود سازمان تعریف کرده است این کارت‌ها را بین متقاضیان توزیع نماید. بسته به نوع تعامل سازمان با سامانه دارا و در صورت تمدید دوره همکاری، این امکان میسر خواهد بود. همین‌طور شما می‌توانید در زمان راه‌اندازی سیستم تسهیلات فردی، به صورت مجزا و جداگانه نیز برای دریافت اعتبار اقدام نموده و اعتبار بیشتری دریافت کنید. پذیرنده دارا موظف است کالا/خدمات خود را به همان قیمتی که به سایر مشتریان می‌فروشد، در اختیار شما هم قرار دهد. تنها تفاوتی که وجود دارد این است که دارا بخشی از هزینه خرید را به صورت امتیازهای نقدی به شما باز‌می‌گرداند.به سادگی و با استفاده از اپلیکیشن موبایل‌کارت دارا حداقل ۲۰۰هزار تومان از یکی از حساب‌های بانکی خود به کارت دارا منتقل کنید و پس از رسیدن موجودی کارت به حدنصاب، خرید خود را انجام دهید.
با عضویت در دارا، به چه اپلیکیشنی دسترسی خواهم داشت؟
اپلیکیشن موبایل‌کارت دارا که با آن می‌توانید موجودی داراکارت خود را مدیریت کنید، تراکنش‌ها را مشاهده کنید و مستقیم و بدون نیاز به کارت، هزینه خرید را پرداخت کنید. به زودی تغییرات اساسی در اپلیکیشن موبایل کارت اضافه می‌شود که با آن می‌توانید پذیرنده‌ها و کالاها و خدمات مورد نظر خود را جستجو کنید و از تخفیف‌ها و امتیازها و نظرات کاربران مطلع شوید.
آیا امکان افزایش موجودی نقدی وجود دارد؟
امکان افزایش موجودی دارا وجود دارد. به سادگی و با یک عملیات شبیه کارت به کارت از روی موبایل‌کارت دارا می‌توانید موجودی نقدی خود را شارژ کنید.
آیا داراکارت روی‌همه‌ی پایانه‌های فروش کار می‌کند؟
خیر. داراکارت تنها بر روی پایانه‌های فروش پذیرندگان دارا کار می‌کند. اما امکان کشیدن داراکارت بر روی همه پایانه‌های فروش پذیرندگان دارا تا چند ماه آینده فراهم می‌شود. با وجود اینکه هر پذیرنده حداقل یک پایانه فروش با قابلیت خواندن داراکارت را دارد، در حال حاضر این امکان بر روی همه پایانه‌های فروش پذیرندگان دارا وجود ندارد. هنگام خرید از خود پذیرنده بخواهید پایانه فروشی که برای کارت دارا در نظرگرفته است و بارکد مخصوصی که دارا در اختیارشان قرارد داده است در دسترس شما قرار دهند تا به راحتی با کارت یا موبایل کارت خود مبلغ مورد نظر را پرداخت کنید.
امکان خرید چه کالاهایی با دارا کارت وجود دارد؟
دارا به شما نمی‌گوید چه چیزی را می‌توانید بخرید و چه چیزی را نمی‌توانید بخرید، بلکه سعی می‌کند شبکه پذیرندگی خود را تا جای ممکن از نظر کمی و کیفی گسترش بدهد تا دست شما در انتخاب کالا و خدمت مورد نظرتان باز باشد، و آن خرید را از نظر مالی تأمین و از نظر اجرایی آسان و جذاب می‌کند. طبعاً سطح کیفی کالاها و خدمات مورد نیاز افراد متفاوت است و دارا نیز این تفاوت رویکرد و نیاز را در گسترش شبکه پذیرندگی خود لحاظ کرده‌است تا همه سطوح کالایی و خدماتی را پوشش دهد.
راه های خرید با داراکارت به چه صورت است؟
با استفاده از داراکارت، هم می‌توانید اعتباری و از محل اعتبار کم‌بهره خرید کنید، و هم می‌توانید از حساب‌های بانکی دیگرتان به موجودی نقدی داراکارتتان بیفزایید و خرید کنید و امتیازهای ویژه نقدی دریافت کنید. راه‌های خرید در حال حاضر عبارتند از: حضوری با داراکارت، حضوری با اپلیکیشن موبایل‌کارت و اسکن QR Code، به صورت اینترنتی و با استفاده از درگاه‌های پرداخت مخصوص بر روی وبسایت فروشنده‌ها.
امکان خرید اینترنتی از پذیرندگان دارا هم وجود دارد؟
بسیاری از پذیرنده‌های دارا، علاوه بر فروش حضوری اقدام به فروش اینترنتی کالا/خدمت هم می‌کنند. این پذیرندگان یا از طریق وبسایت خود فروش اینترنتی را انجام می‌دهند و یا کالا/خدمت خود را بر روی بازارچه آنلاین دارا به فروش می‌رسانند، که در هر دو صورت کاربر می‌تواند از طریق درگاه پرداخت اینترنتی، با داراکارت خود هزینه خرید را پرداخت کند
درصورت عدم استفاده از اینترنت٬ وب سایت و اپلیکیشن دارا چگونه از پذیرندگان و محصولات مطلع شوم؟
می‌توانید با تماس با مرکز تماس مشتریان دارا، در مورد پذیرندگان سامانه دارا اطلاعات کسب کنید، ولی توصیه می‌کنیم به جهت تغییرات گاه به گاه این فهرست سعی کنید این اطلاعات را از روی اپلیکیشن یا وبسایت دارا ملاحظه بفرمایید
کاربران سازمان امکان استفاده از اعتبار تخصیصی برای خرید کالا و خدمت از چه پذیرندگانی را خواهند داشت؟
به منظور آگاهی از فهرست پذیرنده‌های طرف قرارداد به قسمت فروشندگان کالا و خدمات دارا در سایت مراجعه کنید و یا با شرکت بلوط تماس بگیرید.
چگونه می‌توانم پذیرنده‌ (فروشنده کالا یا خدمت) مورد نیازم را پیدا کنم؟
پذیرندگان دارا در ۱۱ دسته در صفحه اصلی و در قسمت فروشندگان کالا و خدمات دارا نمایش داده شده‌اند که هر یک از این دسته‌ها نیز خود شامل زیردسته‌هایی هستند که شما را در یافتن پذیرنده مورد نظر کمک خواهند کرد. همچنین می‌توانید با جستجوی عبارت مورد نظر خود، پذیرندگان مربوطه را جستجو و شناسایی کنید. اگر با جستجوی واژه یا عبارت مورد نیاز پذیرنده مورد نظر را نیافتید، عبارات و واژه‌های معادل یا نزدیک به آن را جستجو کنید.
چگونه با پذیرنده مورد نظرم و شرایط خرید از آن آشنایی پیدا کنم؟
هریک از پذیرندگان دارا دارای یک صفحه اختصاصی در وبسایت دارا است که با مراجعه به آن می‌توانید به اطلاعات پذیرنده (فروشنده کالاها و خدمات) دسترسی پیدا کنید. این اطلاعات شامل معرفی کلی پذیرنده، اطلاعات تماس و آدرس، ساعات کاری و آدرس وبسایت و شبکه‌های اجتماعی است. همچنین پس از ورود به حساب کاربری، ذیل اطلاعات پذیرنده، امتیازهای خرید از آن پذیرنده (امتیازهای قابل کسب در باشگاه مشتریان پس از خرید از این پذیرنده) قابل مشاهده است.
چگونه می‌توانم از قیمت اجناس و خدمات پذیرنده، پیش از مراجعه به او مطلع شوم؟
با مراجعه به وبسایت دارا و بازدید از صفحه اختصاصی پذیرنده، به شماره تماس او دسترسی خواهید داشت. با تماس با پذیرنده می‌توانید از قیمت‌ها مطلع شوید.
موبایل‌کارت دارا چه امکانات و خدماتی به کاربر ارائه می‌کند؟
با استفاده از موبایل‌کارت دارا می‌توانید اعتبار خرید کم‌بهره دریافتی خود را مدیریت کنید و مانده موجودى خود را افزایش دهید، تراکنش‌های قبلى خود را مشاهده کنید و از امتیازهاى دارا به منظور افزایش موجودی و پرداخت هزینه خریدهاى بعدى خود استفاده کنید.این اپلیکیشن از سایر امکانات عمومی یک کیف پول الکترونیکی هم برخودار است. شما می‌توانید در اوج امنیت و راحتى و بدون استفاده از کارت دارا، با استفاده از این اپلیکیشن و از طریق اسکن بارکد مخصوص پذیرنده (QR Code)، خرید خود را با تلفن همراه هوشمندتان انجام دهید.
آیا امکان استفاده از موبایل‌کارت دارا به کاربران خاص محدود است؟
موبایل‌کارت دارا یک ابزار مالی است و استفاده از آن، جهت تأمین حداکثری امنیت خود کاربران و تراکنش‌های آن‌ها، تابع دستورالعمل‌ها و مقررات خاص است. امکان ورود به این اپلیکیشن و یا استفاده از آن به صورت آنلاین و بر روی صفحات مرورگر تنها برای افرادی که در سامانه دارا ثبت‌نام کرده‌اند میسر خواهد بود، فارغ از اینکه این افراد اعتبار کم‌بهره دریافت کرده باشند یا خیر.
چگونه در اپلیکیشن دارا به حساب کاربری وارد شوم؟
اگر در هنگام ورود به اپلیکیشن به حساب کاربری خود وارد نشده‌اید می‌توانید از منوی سمت راست اپلیکیشن دارا، قسمت ورود به حساب کاربری، وارد شوید. مراحل ورود به حساب کاربری به این صورت است که با درج کد ملی‌ کاربر، پیامکی به شماره موبایلی که قبلا به عنوان شماره موبایل کاربر اعلام شده است ارسال می‌شود. با وارد کردن این کد در قسمت مربوطه ورود به حساب کاربری ممکن خواهد بود.
رابطه موبایل‌کارت دارا و داراکارت چیست؟

این دو کاملاً به هم پیوسته هستند. در صورتی که از اپلیکیشن موبایل‌کارت خود برای خرید از پذیرنده دارا استفاده کنید، در واقع از محل موجودی داراکارت خود هزینه خرید را پرداخت کرده‌اید. البته لزومی ندارد حتماً کارت را به همراه داشته باشید! خرید از همه پذیرندگان دارا با موبایل‌کارت دارا و با اسکن کد QR پذیرنده با امنیت و سادگی و سرعت بسیار بالا قابل انجام است.

آیا می‌توانم به موبایل‌کارت دارا پول واریز کنم؟
بله! موجودی داراکارت می‌تواند به روش‌های مختلف افزایش پیدا کند. ممکن است (۱) اعتبار کم‌بهره از بانک ملی ایران دریافت کرده باشید. ممکن است (۲) خودتان بخواهید از حساب‌های دیگرتان مبلغی را به ‌داراکارت واریز کنید و موجودی آن را افزایش دهید. ممکن است (۳) از محل امتیازهایی که قبلاً کسب کرده‌اید موجودی خود را افزایش دهید. حتی در نسخه آتی موبایل‌کارت دارا که به زودی ارائه می‌شود، می‌توانید (۴)‌ موجودی ‌کارت خود را به افراد دیگر بفرستید یا از آن‌ها موجودی دریافت کنید.
آیا انتقال وجه با موبایل‌کارت دارا امکان‌پذیر است؟
امکان انتقال موجودی از یک حساب کاربری به حساب کاربری دیگر فراهم شده است. طبعاً هر دو کاربر، یعنی گیرنده و فرستنده موجودی، باید عضو سامانه دارا باشند.
آیا می‌توانم موجودی داراکارت را به حساب‌های دیگرم واریز کنم؟
پاسخ بستگی به نوع موجودی شما دارد. اگر منبع موجودی شما اعتبار کم‌بهره یا امتیازهای قبلی شماست، نمی‌توانید این موجودی را به حساب‌های بانکی دیگر واریز کنید. ولی طبعاً اگر خودتان قبلاً اقدام به افزایش موجودی دارا‌کارت با واریز پول از سایر حساب‌هایتان کرده باشید و آن‌را مصرف نکرده باشید، می‌توانید این موجودی را به حساب‌های دیگر خود برگردانید. فرآیند این انتقال هم بسیار ساده است. کافی است که شماره شبای حساب مقصد را در موبایل‌کارت وارد کرده باشید تا به سادگی مبلغ مورد نظر خود را به حساب دیگر خود منتقل کنید. البته در نظر داشته باشید که مانند بسیاری دیگر از کیف پول‌های الکترونیک، انجام این انتقال و واریز آن به حساب دیگر شما تا ۴۸ ساعت طول می‌کشد.
در صورت بروز مشکل در کارکرد موبایل‌کارت دارا و اپلیکیشن دارا با کجا تماس بگیرم؟
بروز مشکل یا اختلال در کارکرد موبایل‌کارت شما بسیار بعید به نظر می‌رسد، ولی ما خودمان را کاملاً برای این احتمال ضعیف هم آماده کرده‌ایم! در صورت هرگونه اختلال در کارکرد موبایل‌کارت دارا با شماره پشتیبانی ۷۸۱۴۲-۰۲۱ تماس بگیرید تا در اسرع وقت در جهت رفع این مشکل اقدام کنیم.
درصورتی که داراکارت مسدود شد، جهت رفع مسدودی آن باید با شرکت بلوط تماس گرفته شود یا بانک؟
شرکت بلوط مجری انحصاری طرح دارا است و اینگونه عملیات (از قبیل رفع مسدودی و صدور کارت و …) توسط شرکت انجام می‌شود.
درصورت مفقود شدن کارت چه کنیم؟
در اپلیکیشن موبایل‌کارت درخواست بدهید تا کارت قبلی را منقضی کنیم و کارت جدیدی برای شما صادر کنیم. بعد از آماده شدن کارت جدید، می‌توانید آن را از سازمانتان تحویل بگیرید.
درصورت ایجاد مشکل فیزیکی برای کارتم چطور کارت جدید بگیرم؟
در صورت آسیب فیزیکی و ناکارآمدی کارت، می‌توانید با واحد پشتیبانی ما تماس بگیرید و کارت جدیدی را درخواست کنید.
درصورت مفقود شدن کارت چه کنیم؟
در اپلیکیشن موبایل‌کارت درخواست بدهید تا کارت قبلی را منقضی کنیم و کارت جدیدی برای شما صادر کنیم. بعد از آماده شدن کارت جدید، می‌توانید آن را از سازمانتان تحویل بگیرید.
درصورت فراموش کردن رمز کارت دوم چیکار کنم؟
در صورت فراموشی رمز، می‌توانید از روی اپلیکیشن موبایل‌کارت درخواست رمز دوم جدید بدهید.
در صورتی که اعتبار دارا کارتم به پایان رسید چه اقدامی انجام دهم؟
مانند سایر کارت‌های بانکی، تاریخ انقضای کارت دارا بر روی آن مشخص شده است و پس از انقضای کارت، کارت جایگزین در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
نمی‌توانم با داراکارت از پوز خرید کنم یا موجودی بگیرم. مشکل در چیست؟
دو حالت وجود دارد. یا به پذیرنده‌ای مراجعه کرده‌اید که عضو سامانه نیست و قادر به پذیرش داراکارت نیست. برای اطلاع از پذیرندگان دارا، از اپلیکیشن دارا استفاده کنید یا با شرکت بلوط تماس بگیرید.حالت دوم این است که پوز پذیرنده درست عمل نمی‌کند که در این صورت پذیرنده مسئول اطلاع‌رسانی موضوع به شرکت پرداخت الکترونیک خواهد بود.در هر صورت می‌توانید خرید خود را از طریق موبایل و با اسکن بارکد یکتا (همان کد QR) انجام دهید و همانجا هم موجودی داراکارت خود را مشاهده کنید.
از حساب بانکی ام پول برداشت شد اما به حساب کارت دارا منتقل نشد. چطور پیگیری کنم؟
لطفاً با مرکز تماس مشتریان دارا تماس بگیرید و شماره تراکنش و شرح آن را به ما منتقل کنید تا مطلب را پیگیری کنیم و به شما اطلاع دهیم.

مراحل دریافت داراکارت

درخواست مجدد اعتبار

بعد از اتمام دوره ۱۲ ماهه و در صورت تمایل درخواست مجدد جهت اخذ اعتبار داراکارت توسط کارمند به سازمان اعلام می‌شود.

 

درخواست
مجدد اعتبار

کسر اقساط از حقوق طی ۱۲ ماه

اعتبار تخصیص داده شده به صورت اتوماتیک طی ۱۲ ماه با کارمز سالانه ۱۳.۶% از حقوق هر ماه کارمندان کسر خواد شد.

 

کسر اقساط از حقوق
طی ۱۲ ماه

خرید از فروشندگان

دارندگان کارت‌های اعتباری می‌توانند برای خرید از فروشگاه‌های کالا و خدمات دارا اقدام کنند.

 

خرید از فروشندگان

صدور کارت برای کارمندان

در مرحله‌ی بعد کارت اعتباری دارا با شماره‌ی بانک عامل برای کارمندان صادر می‌گردد.

 

صدور کارت
برای کارمندان

تایید سازمان

با ارائه ضمانت‌های لازم از طرف سازمان به بانک، اعتبار مورد نظر جهت تخصیص به کارمندان به سازمان تعلق می‌گیرد.

 

تایید سازمان

تکمیل فرم ثبت نام توسط کارمندان

کارمندان سازمان‌ها می‌توانند سازمانشان را به ما معرفی کنند و ما با مسئول سازمان ارتباط برقرار خواهیم کرد.

 

تکمیل فرم ثبت نام
توسط کارمندان

سازمان‌هایی که به ما اعتماد کردند