با یاراکارت همین امروز از دارایی آینده خود بهره‌مند شوید

با اعتبار یاراکارت می‌توانید سریع‌تر٬ کالا و خدمات مورد نیاز خود را تهیه کنید.

سوالات متداول

یاراکارت چیست؟
یاراکارت محصولی نو از مجموعه‌ی دارا است که به کارمندان شرکت‌ها، سازمان‌ها و ادارات این امکان را می‌دهد تا از شبکه پذیرندگی تحت پوشش دارا خرید و ۳۰ روز بعد آن را بدون کارمزد، پرداخت کنند. این کارت به مدت یک سال بلافاصله بعد از تسویه حساب شارژ می‌شود. در صورتی که سازمان شما به یارا پیوسته باشد، برای دریافت این اعتبار خرید فقط یک بار درخواست داده و تا ۱۲ ماه کارت شما به صورت اتوماتیک شارژ می‌شود.
مزایای اصلی عضویت در طرح یارا برای کاربران چیست؟
در طرح یارا، شما در هر ماه یک میزان اعتبار در اختیار دارید که می‌توانید از آن استفاده کرده و بعدا و به صورت اتوماتیک از حقوق شما برداشت می‌شود و ماه بعد حساب شما مجدد شارژ می‌گردد.
چگونه برای دریافت یاراکارت اقدام کنم؟
فرم ثبت نام یاراکارت را پر کنید. ما از طریق ارتباط با سازمان شما و عقد قرارداد، امکان بهره‌مندی شما از یاراکارت را فراهم خواهیم کرد. سپس یاراکارت شما از طریق سازمانتان به شما تحویل داده می‌شود. بعد از آن می‌توانید برای استفاده از کالا و خدمات اقدام کنید.
آیا فقط از طریق سازمانمان می‌توانیم برای دریافت یاراکارت اقدام کنیم؟
در حال حاضر بله اما طرح یارا به زودی برای افراد مستقل نیز ارائه خواهد شد. شما می‌توانید با شماره پشتیبانی ۷۸۱۴۲-۰۲۱ تماس بگیرید تا پس از فعال شدن طرح فردی یاراکارت با شما تماس بگیریم.
آیا این کارت شبیه به کارت های هدیه برای یک بار استفاده است؟
خیر. این کارت تا تاریخ انقضاء معتبر است و اعتبار دریافتی هر ماه به آن واریز می‌شود. همچنین صاحب کارت می‌تواند با واریز وجه به آن و خرید با آن، از امتیازات ویژه بهره‌مند شود.
از طریق سازمانم درخواست یاراکارت دادم، چگونه می‌توانم اطلاعات بیشتری کسب کنم؟
پس از عضویت، دفترچه راهنمای کاملی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که پاسخگوی همه سؤالهای احتمالی شما خواهد بود. تیم پشتیبانی ما هم همواره آماده پاسخگویی به سؤال‌های شما هستند.
با عضویت در طرح یارا، به چه اپلیکیشنی دسترسی خواهم داشت؟
اپلیکیشن موبایل‌کارت یارا از لحظه‌ی دریافت کارت در اختیار شما خواهد بود. شما با آن می‌توانید موجودی یاراکارت خود را مدیریت کنید، تراکنش‌ها را مشاهده کنید و مستقیم و بدون نیاز به کارت، هنگام خرید هزینه را پرداخت کنید. به زودی تغییرات اساسی در اپلیکیشن موبایل کارت اضافه می‌شود و قادر خواهید بود پذیرنده‌ها و کالاها و خدمات مورد نظر خود را جستجو کنید و از تخفیف‌ها و امتیازها و نظرات کاربران مطلع شوید.
آیا امکان افزایش موجودی نقدی وجود دارد؟
بله. امکان افزایش موجودی دارا وجود دارد. به سادگی و با یک عملیات شبیه کارت به کارت از روی موبایل‌کارت می‌توانید موجودی نقدی خود را شارژ کنید.
آیا یاراکارت روی‌همه‌ی پایانه‌های فروش کار می‌کند؟
خیر. یاراکارت تنها روی پایانه‌های فروش پذیرندگان یارا کار می‌کند. با وجود اینکه هر پذیرنده حداقل یک پایانه فروش با قابلیت خواندن یاراکارت را دارد، در حال حاضر این امکان روی همه‌ی پایانه‌های فروش پذیرندگان یارا وجود ندارد. هنگام خرید از خود پذیرنده بخواهید پایانه فروشی که برای کارت یارا در نظرگرفته است و بارکد مخصوصی که یارا در اختیارشان قرار داده است را در دسترس شما قرار دهند تا به راحتی با کارت یا موبایل کارت خود مبلغ مورد نظر را پرداخت کنید.
راه های خرید با داراکارت به چه صورت است؟

با استفاده از یاراکارت، هم می‌توانید اعتباری و از محل اعتبار کم‌بهره خرید کنید، و هم می‌توانید از حساب‌های بانکی دیگرتان به موجودی نقدی یاراکارت خود بیفزایید، خرید کنید و امتیازهای ویژه نقدی دریافت کنید. راه‌های خرید در حال حاضر عبارتند از:

  • از طریق پایانه‌های فروشPOS:

شما می‌توانید با در دست داشتن یاراکارت خود در فروشگاه‌های منتخبی که پایانه فروش شرکت‌های فناوا، سداد و به پرداخت ملت دارند همانند پرداخت با کارت‌های بانکی عمل نمایید. یاراکارت خود را در دستگاه کارتخوان کشیده و پس از درج و تایید مبلغ قابل پرداخت رمز کارت خود را وارد کنید.

  • با موبایل کارت دارا و از طریق QR Code:

با این روش شما می‌توانید پس از خرید از پذیرنده، از طریق موبایل کارت، QR Code پذیرنده را اسکن کرده و به سادگی و بدون نیاز به کارت پرداخت را انجام دهید. با استفاده از گوشی هوشمند خود، موبایل کارت را از آدرس m.daracredit.com/mobilecard باز کرده و وارد حساب دارای خود شوید. سپس با بارکدخوان QR Code پذیرنده را اسکن کرده و مبلغ مورد نظر را پرداخت کنید.

  • از طریق درگاه پرداخت اینترنتی شاتوت

برای خرید از پذیرندگانی که سایت فروشگاهی  آنلاین دارند می‌توانید هنگام تسویه‌ی سبد خرید با انتخاب درگاه پرداخت شاتوت و وارد کردن اطلاعات یارا کارت خود، پرداخت را اینترنتی انجام دهید. پس از انتخاب درگاه شاتوت در صفحه پرداخت شماره یاراکارت، کد cvv2، تاریخ اعتبار کارت و رمز کارت را وارد نموده و پرداخت کنید.

چگونه می‌توانم پذیرنده‌ (فروشنده کالا یا خدمت) مورد نیازم را پیدا کنم؟

پذیرندگان یارا در ۱۱ دسته‌ در صفحه اصلی یارا explore.daracredit.com/yara نمایش داده شده‌اند که هر یک از این دسته‌ها نیز خود شامل زیردسته‌هایی هستند که شما را در یافتن پذیرنده‌ی مورد نظر کمک خواهند کرد. همچنین می‌توانید با جستجوی عبارت مورد نظر خود، پذیرندگان مربوطه را جستجو و شناسایی کنید. اگر با جستجوی واژه یا عبارت مورد نیاز پذیرنده مورد نظر را نیافتید، عبارات و واژه‌های معادل یا نزدیک به آن را جستجو کنید.

چگونه با پذیرنده مورد نظرم و شرایط خرید از آن آشنایی پیدا کنم؟
هریک از پذیرندگان یارا دارای یک صفحه اختصاصی است که با مراجعه به آن می‌توانید به اطلاعات پذیرنده (فروشنده کالاها و خدمات) دسترسی پیدا کنید. این اطلاعات شامل معرفی کلی پذیرنده، اطلاعات تماس و آدرس، ساعات کاری و آدرس وبسایت و شبکه‌های اجتماعی است. شما می‌توانید با توجه به نحوه پرداخت هر پذیرنده ( آنلاین – آفلاین) خرید کنید.
چگونه با یاراکارت از پذیرنده مورد نظرم خرید کنم؟
پرداخت با یارا کارت به سه شکل قابل انجام است: پرداخت آنلاین از درگاه اینترنتی شاتوت، پرداخت با موبایل کارت از طریق QR Code پذیرنده و خرید از طریق دستگاه کارتخوان (POS).

برای اطلاع دقیق‌تر از نحوه‌ی پرداخت با یاراکارت به صفحه‌ی نحوه خرید مراجعه کنید.
آیا می‌توانم کالا/خدمت خریداری شده را عودت دهم؟
در صورتی که پذیرنده امکان عودت کالا/خدمت را به سایر مشتریان خود بدهد، شما هم می‌توانید نسبت به عودت کالا/خدمت خریداری شده اقدام کنید. شرایط عودت کالا/خدمت توسط پذیرنده تعیین می‌شود و شما تا ۱۴ روز و یا مدت‌زمان مشخص شده توسط پذیرنده – هر کدام که کمتر باشد – برای عودت کالا/خدمت و پس گرفتن موجودی خود زمان خواهید داشت.
آیا در صورت خرید با یاراکارت، خدمات پس از فروش هم دریافت خواهم کرد؟
دقت داشته باشید هیچ تفاوتی بین خرید با یارا کارت و سایر کارت‌های بانکی و اعتباری وجود ندارد. اگر پذیرنده به سایر مشتریان خود خدمات پس از فروش ارائه می‌دهد، با دریافت هزینه‌ی یکسان می‌بایست به شما نیز خدمات پس از فروش ارائه دهد.
موبایل کارت چیست و چه کمکی به من می‌کند؟
با موبایل کارت شما می‌توانید از موجودی کارت و سوابق تراکنش خود مطلع شوید و از طریق بارکدخوان موبایل کارت به راحتی و بدون نیاز به کارت مبلغ مورد نیاز خود را جهت خرید پرداخت نمایید.
آیا موبایل کارت دارا قابلیت نصب روی موبایل من را دارد؟

بله، شما می‌توانید هر بار موبایل کارت را  از طریق آدرس m.daracredit.com/mobilecard باز کنید و یا یک‌بار بعد از باز کردن لینک از طریق تنظیمات مرورگر گوشی تلفن همراه  خود -با سیستم عامل اندروید و  iOS – آن را به صفحه اصلی خود اضافه کنید و از این پس به صورت اپلیکیشن آن را در اختیار داشته باشید.

Open the Link –> Add to Home Screen

چگونه در موبایل کارت ثبت نام کنم؟
با مراجعه به موبایل کارت و وارد کردن کد ملی خود، یک کد جهت شناسایی به تلفن همراه شما ارسال می‎‌شود. با وارد کردن کد، وارد موبایل کارت می‌شوید و می‌توانید یاراکارت خود را به موبایل کارت اضافه کنید. برای اضافه کردن یارا کارت شماره کارت، رمز دوم و CVV2 را به همراه تاریخ انقضا در موبایل کارت وارد کنید.
در صورت بروز مشکل در کارکرد موبایل کارت و یا در فرآیند خرید با کجا تماس بگیرم؟
تمام تلاش ما بر آن است که بروز مشکل یا اختلال در کارکرد موبایل کارت را به حداقل برسانیم اما در صورت هرگونه اختلال در موبایل کارت با شماره پشتیبانی ۷۸۱۴۲-۰۲۱ تماس بگیرید تا در اسرع وقت در جهت رفع این مشکل اقدام کنیم.
درصورت مفقود شدن کارت چه کنیم؟
در اپلیکیشن موبایل‌کارت درخواست بدهید تا کارت قبلی را منقضی کنیم و کارت جدیدی برای شما صادر کنیم. بعد از آماده شدن کارت جدید، می‌توانید آن را از سازمانتان تحویل بگیرید.
درصورت ایجاد مشکل فیزیکی برای کارتم چطور کارت جدید بگیرم؟
در صورت آسیب فیزیکی و ناکارآمدی کارت، می‌توانید با واحد پشتیبانی ما تماس بگیرید و کارت جدیدی را درخواست کنید.
درصورت فراموش کردن رمز های کارتم چکار کنم؟
در صورت فراموشی هر کدام از رمز ها، می‌توانید از روی اپلیکیشن موبایل‌کارت درخواست رمز جدید بدهید.

مراحل دریافت یاراکارت

شارژ خودکار کارت تا ۱۲ ماه

مبلغ موجود در کارت تا ۱۲ ماه به صورت اتوماتیک شارژ می‌شود و در صورت درخواست مجدد کاربر تمدید می‌شود.

 

شارژ خودکار کارت
تا ۱۲ ماه

کسر خودکار مبلغ از حقوق ماه بعد

مبلغ مصرف‌شده توسط کارمندان از حقوق ماه بعد برداشت می‌شود اما مبلغ موجود در کارت مجدد و تا سقف موجودی قبل شارژ می‌گردد.

 

کسر خودکار مبلغ
از حقوق ماه بعد

خرید از فروشندگان

دارندگان کارت‌های اعتباری می‌توانند برای خرید از فروشگاه‌های کالا و خدمات دارا اقدام کنند.

 

خرید از فروشندگان

صدور کارت برای کارمندان

در مرحله‌ی بعد کارت اعتباری دارا با شماره‌ی بانک عامل برای کارمندان صادر می‌گردد.

 

صدور کارت
برای کارمندان

تایید سازمان

با ارائه ضمانت‌های لازم از طرف سازمان به بانک، اعتبار مورد نظر جهت تخصیص به کارمندان به سازمان تعلق می‌گیرد.

 

تایید سازمان

تکمیل فرم ثبت نام توسط کارمندان

کارمندان سازمان‌ها می‌توانند سازمانشان را به ما معرفی کنند و ما با مسئول سازمان ارتباط برقرار خواهیم کرد.

 

تکمیل فرم ثبت نام
توسط کارمندان

سازمان‌هایی که به ما اعتماد کردند