از فروشندگان کالا و خدمات متنوع دارا خرید کنید

الان بخرید و هزینه آن را در اقساط بلند مدت پرداخت کنید

چگونه با کارت اعتباری خود خرید کنیم ؟

با در اختیار داشتن کارت ‌های خرید دارا می‌توانید از محل موجودی اعتباری خود و همچنین با افزایش موجودی نقدی در موبایل‌کارت، کالاها و خدمات مورد نیازتان را از فروشگاه‌ها و مراکز خدمات طرف قرارداد داراتأمین کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه کارکرد دارا، راهنمای زیر را دریافت کنید.

نحوه خرید از فروشندگان

در صورت مراجعه حضوری به فروشندگان، کالا یا خدمت مورد نظر را انتخاب کنید و از کارت خود مانند سایر کارت‌های بانکی و بدون هیچ پیچیدگی اضافی برای خرید استفاده کنید.

با استفاده از اپلیکیشن موبایل‌کارت، می‌توانید با اسکن کردن بارکد ویژه که در اختیار فروشنده قرار گرفته و در معرض دید شما خواهد بود بدون نیاز به کارت فیزیکی، به سادگی پرداخت را از محل موجودی دارا انجام دهید.

امکان خرید اینترنتی کالا و خدمات از فروشندگانی که امکان فروش آنلاین داشته باشند وجود دارد. در این صورت کافی‌ است با مراجعه به وب‌سایت فروشنده و پس از انتخاب خدمت یا کالای مورد نظر، به هنگام پرداخت هزینه درگاه پرداخت اینترنتی شاتوت را از بین درگاه‌های مشخص شده انتخاب کنید

سازمان‌هایی که به ما اعتماد کردند

سوالات متداول

نحوه عملکرد سامانه دارا چگونه است؟

در سامانه دارا، افراد (عموماً کارمندان و بازنشستگان سازمان‌ها و ادارات و شرکت‌ها) اعتبار خرید (تسهیلات) کم‌بهره دریافت می‌کنند و می‌توانند این اعتبار را برای خرید کالا و خدمات از فروشندگان طرف قرارداد سامانه مصرف کنند. این مسئله به افزایش قابل توجه قدرت خرید کارمندان سازمان‌ها می‌انجامد و رضایت افراد سازمان از خدمات رفاهی محل کارشان را افزایش می‌دهد. از طرف دیگر به میزان فروش و سهم از بازار فروشندگان طرف قرارداد می‌افزاید.

آیا همه سازمان‌ها/ادارات/شرکت‌ها می‌توانند به طرح دارا بپیوندند؟

بله. سامانه دارا به نحوی طراحی شده است که کلیه اشخاص حقیقی امکان پیوستن به طرح دارا و بهره‌مند کردن کارمندان/بازنشستگان خود از مزایای آن را دارند.

شرایط عضویت در سامانه دارا برای سازمان‌ها/ادارات/شرکت‌ها چیست؟
ملزومات عضویت در سامانه دارا برای سازمان‌های مختلف متفاوت است و پس از بررسی شرایط سازمان توضیح داده می‌شود. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با شرکت توسعه سامانه‌های هوشمند بلوط تماس بگیرید.
سازمان‌هایی که تمایل دارند عضو دارا شوند، حداقل باید چه تعداد کارمند داشته باشند؟
سامانه دارا محدودیتی برای اعطای اعتبار به کارمندان سازمان‌ها ندارد و سازمان‌ها خود تصمیم می گیرند که به چه تعداد و با چه میزان اعتبار عضو دارا شوند. شرکت بلوط موظف است به تمام اعضای سازمان با هر تعداد خدمات رسانی کند
عضویت در سامانه دارا چه منافعی برای سازمان در بر خواهد داشت؟
سازمان می‌تواند با درگیری منابع بسیار اندک در قیاس با سایر طرح‌های در دسترس (یک دهم کل اعتبار تخصیصی)، برای کارمندان و بازنشستگان خود اعتبار خرید کم‌بهره ایجاد کند. این کاربران همینطور بر روی خریدهای غیراعتباری خود در سامانه دارا امتیازهای نقدی بسیار جذابی دریافت می‌کنند. سایر مزایای عضویت در دارا در وبسایت و بخش تسهیلات سازمانی قابل مشاهده است.
آیا شرکت بلوط مجاز به تبلیغ و تشویق سازمان‌ها به منظور مشارکت در سامانه دارا است؟
بله. شرکت بلوط طرف قرارداد بانک‌های معتبری از جمله ملی و بانک شهر است و ضمن این قرارداد مسئول اجرای طرح دارا و مدیریت سامانه دارا و انعقاد قراردادها و مدیریت آن‌ها با پذیرندگان و سازمان‌ها تحت نظارت بانک است.
آیا ادعای شرکت بلوط مبنی بر امکان اعطای اعتبار خرید تا ۱۰برابر وجه تخصیصی توسط سازمان صحیح است؟
بله. در صورت تخصیص وجهی مشخص به طرح توسط سازمان و رعایت باقی شرایط قرارداد، بانک ملی ایران با همکاری شرکت بلوط تا ۱۰ برابر این مبلغ اعتبار خرید در اختیار کاربران معرفی شده از طرف سازمان قرار می‌دهند. تخصیص این اعتبار تابع زمان‌بندی‌ها و قواعد مشخص شده در قرارداد خواهد بود که شرکت بلوط مسئول مذاکره آن است و می‌توانید باقی جزئیات را از شرکت بلوط استعلام کنید.
آیا لازم است سازمان برای بهره‌مند شدن کارمندان/بازنشستگان اقدام به ارائه ضمانت‌نامه بانکی مبنی بر بازپرداخت اقساط تسویه اعتبار کند؟
در این فاز اینگونه مقرر شده که سازمان‌ها یا اقدام به ارائه ضمانت‌نامه بانکی مبنی بر بازپرداخت اقساط تسویه اعتبار کنند، و یا اگر حساب حقوق پرسنلی آن‌ها در بانک ملی ایران مستقر است، نسبت به ارائه درخواست کسر از حقوق مستقیم از حساب کاربران اقدام نمایند.
نقش بانک‌ ملی در سامانه دارا چیست؟
بانک ملی ایران در سامانه دارا نقش نظارتی و عاملیتی دارد. به این معنا که بر کلیه تراکنش‌های سامانه و اعتبارهای تخصیصی نظارت می‌کند و همینطور اطمینان حاصل می‌کند که تضامین نقد شونده کافی به منظور پرداخت مطالبات فروشندگان در سامانه اخذ شده است. کافی‌است ما را به سازمان خود معرفی کنید و اطلاعات تماس افراد مرتبط در سازمان را در اختیار ما بگذارید. ما اطلاعات لازم را به سازمان ارائه می‌کنیم تا در مورد ملحق شدن به سامانه دارا تصمیم‌گیری کنند. در صورت مثبت بودن تصمیم سازمان (که تا به حال همواره حاصل شده‌است) شما و همه همکارانتان با فرآیندی بسیار ساده کارت دارا و اعتبار کم‌بهره دریافت خواهید کرد.
آیا بانک ملی ایران با شرکت بلوط قرارداد دارد؟
بله. شرکت بلوط طرف قرارداد بانک ملی است و ضمن این قرارداد مسئول اجرای طرح دارا و مدیریت سامانه دارا و انعقاد قراردادها و مدیریت آن‌ها با فروشندگان و سازمان‌ها تحت نظارت بانک است.
آیا شعب بانک ملی ایران در طرح دارا به صورت اجرایی مسئولیتی خواهند داشت؟
بله. یکی از شعب بانک ملی به منظور مدیریت امور مربوط به دریافت اقساط و ضمانت‌های لازم از سازمان معرفی خواهد شد.
آیا بانک ملی ایران تخصیص اعتبار کم‌بهره به اعضای سازمان را انجام می‌دهد؟
بله. بانک ملی ایران به صورت مشترک با شرکت توسعه سامانه‌های هوشمند بلوط، اعتبار خرید کم‌بهره دارا را به داراکارت اعضای سازمان تخصیص خواهد داد.
آیا بانک ملی ایران قراردادهای سازمانی را تأیید می‌کند؟
بانک ملی ایران خود (به انضمام شرکت بلوط و سازمان) یکی از طرف‌های قرارداد سه‌جانبه با سازمان است.
آیا بانک ملی ایران بازپرداخت وجه تخصیصی توسط سازمان در انتهای دوره قرارداد را تضمین می‌کند؟
اصولاً بانک ملی ایران در قرارداد سه‌جانبه نقش نظارتی دارد و وجه تخصیصی توسط سازمان و اقساط تسویه اعتبار به حسابی پرداخت می‌شوند که به کلی تحت کنترل بانک است و در صورت رعایت مفاد قرارداد، وجه تخصیصی توسط سازمان در انتهای دوره قرارداد (پس از کسر معوقات و جریمه‌ها) به سازمان عودت داده می‌شود.