ابزارها و زیر ساخت‌های فناوری اطلاعات دارا

معرفی محصولات فنی دارا

دارا تلاش نموده است مطابق با استانداردهای ایزو ۸۵۸۳، سیستمی را طراحی نماید که خرید اعتباری کاربران از طریق کارت را مدیریت نماید. این سیستم با اتصال به سامانه شاتوت به عنوان یک سوییچ پرداخت اعتباری و تخفیفی کلیه تراکنش‌ها از طریق کارت را بر بستر دستگاه‌های کارتخوان، QR CODE و درگاه پرداخت اینترنتی مدیریت می‌نماید. این سیستم به عنوان هسته مرکزی مدیریت تراکنش‌های خرید اعتباری، اطلاعات مورد نیاز ذی‌نفعان خود را تأمین می‌نماید که عبارتند از : پنل مدیریت شرکت بلوط، بانک‌ها، سازمان‌ها، فروشندگان و کاربران. علاوه بر این زیر ساخت‌ها، دارا جهت سهولت دسترسی کاربران به فروشندگان کالا و خدمات لیست فروشگاه‌ها را در یک دایرکتوری و علاوه بر آن یک فروشگاه اختصاصی با نام دارا شاپ جهت تهیه محصولات در اختیار کاربران قرار داده است.

موبایل کارت

این موبایل کارت به مثابه کیف پولی عمل می‌نماید که پرداخت حضوری را بدون نیاز به کارت برای مشتریان آسان می‌نماید. مشتریان با استفاده از این اپلیکیشن و بدون نیاز به کارت اعتباری خود می‌توانند، QR CODE فروشگاه مد نظر خود را اسکن نمایند و با درج مبلغ خرید، به راحتی خرید خود را انجام نمایند. علاوه بر امکان خرید، دسترسی به حساب کاربری و مدیریت برخی از درخواست‌های کاربران از جمله امکانات این اپلیکیشن است.

موبایل کارت

شرکت بلوط به منظور رفاه حال کاربران اقدام به تولید اپلیکیشن معرفی فروشندگان کرده است که کاربران می توانند بوسیله آن به جستجوی مراکز طرف قرارداد و محصولات یا خدمات مورد نیاز خود بپردازند. کاربران با استفاده از این اپلیکیشن بر روی تلفن همراه خود می‌توانند اطلاعاتی از قبیل موقعیت مکانی، خدمات، کالاهای قابل عرضه، امتیازها، نظرات دیگران و همچنین آخرین تخفیف‌های ارائه شده به اعضاء را مشاهده کنند. این اپلیکیشن امکان دسترسی به خدمات و کالاهای متنوع از قبیل تورها و بسته‌های گردشگری، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مراکز تفریحی، سرگرمی، لوازم خانگی، الکترونیکی، کلیه لوازم جهزیه و سیسمونی، لوازم دیجیتالی، کالا و خدمات پزشکی و همچنین دارو را فراهم می کند.

دارا شاپ

شرکت بلوط با راه اندازی داراشاپ در پی این است که تجربه مشتری بهتری را برای دارندگان و فروشندگان خود رقم بزند و کاربران بدون نیاز به مراجعه حضوری و از طریق درگاه پرداخت اینترنتی کالای مد نظر خود را انتخاب نموده و خرید خود را نهایی سازند.

پنل سازمان‌ها

سازمان‌ها این امکان را دارند که با ورود رمز و مشخصات خود در پنل ارائه شده به ایشان، اطلاعات پروفایل خود را مشاهده و در صورت لزوم آن را تغییر دهند. همچنین در این پنل زمان‌بندی تخصیص اعتبار به کاربران سازمانی قابل ارائه است و امکان درخواست مسدود کردن کارت کاربران سازمانی وجود دارد. در این پنل همچنین امکان درخواست تسویه پیش از موعد اعتبار وجود دارد و کاربران می‌توانند گزارش دهند که رمز ورود خود را فراموش کرده‌اند. همچنین می‌توان اعتبارهای تخصیص داده شده و میزان اعتبار خرید مصرف شده را هم مشاهده کرد و می‌توان دریافت که هر کدام از این اعتبارهای مصرف شده مخصوص کدام یک از صنف‌ها است.

پنل فروشندگان

با عضویت فروشندگان‌ در جامعه بزرگ پذیرندگان دارا پنلی در اختیارشان قرار داده می‌شود که می‌توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شخصی و قراردادی خود از قسمت داشبورد از تعداد و مبلغ فروش هر روزشان مطلع شده و نمودار فروش هفته اخیر خود را مشاهده و بررسی کنند. همچنین از طریق این پنل امکان مشاهده تراکنش‌ها با جزئیاتی مثل نوع تراکنش‌ها، مبلغ، کد پیگیری و تاریخ انجام تراکنش‌ها را خواهند داشت و در قسمت تسویه حساب نیز به جزئیات اقساط آتی واریزی دسترسی خواهند داشت.

پنل بانک

بانک‌های طرف قرارداد دارا می‌توانند به صورت شفاف مطالبات خود را از سازان‌ها، کارمندان و پذیرندگان به صورت کلی و همچنین با جزئیات کامل مشاهده کنند. همچنین می‌توانند به صورت تفکیک شده میزان معوقات و مطالبات خود از سازمان‌های مختلف را در داشبورد خود بررسی کنند.