با طرح یاراکارت به کارمندان سازمان خود وام خرید کوتاه مدت، بدون کارمزد و بازگشت‌پذیر اعطا کنید.

دریافت تسهیلات خرید کالا و خدمات با کارمزد صفر

کارت اعتباری یارا

به طور کلی دریافت مساعده با پیچیدگی‌های اداری همراه است یا ممکن است سازمان نقدینگی کافی برای پرداخت نداشته باشد. دارا در طرح یاراکارت به کارمندان سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا بتوانند وام کوتاه مدت و بدون کارمزد دریافت کنند.

سازمان‌ها با ارائه تضامین مورد نیاز و عضویت در این طرح، به کارمندان خود یاراکارت اعطا می‌کنند که با اعتبار خود می‌توانند در شبکه پذیرندگی معرفی شده خرید کرده و بازپرداخت آن را تا ۳۰ روز بعد انجام دهند. همچنین اعتبار یاراکارت آن‌ها بازگشت‌پذیر است و تا ۱۲ ماه به صورت خودکار پس از هر بار تسویه، مجددا شارژ می‌شود.

شرایط دریافت یاراکارت

  • تضامین از طریق دریافت چک شرکتی با توجه به مبلغ اعتبار درخواستی سازمان در مجموع مشخص می‌شود.
  • محدودیتی برای تعیین مبلغ اعتبار یارا کارت کارمندان وجود ندارد و شرکت مبلغ آن را تعیین می‌کند.
  • هزینه ثبت‌نام بابت صدور کارت و زیرساخت ۳۰ هزارتومان در سال است که از کارمندان دریافت می‌شود.

ویژگی‌های منحصر به فرد یاراکارت

اعطای مساعده بدون پیچیدگی اداری

کاهش فشار مالی بر سازمان

افزایش قدرت خرید کارمندان در طی ماه

مراحل دریافت یاراکارت

۱

ارائه تضامین

در یاراکارت فرآیند با درخواست سازمان و ارائه تضامین شرکتی جهت تایید و صحه‌گذاری آغاز می‌شود.

۲

پرداخت هزینه کارت

با توجه به اینکه صدور این کارت سود و یا کارمزدی ندارد تنها مبلغی اندک و مشخص جهت تشکیل پرونده اعتباری از کارمندان دریافت می‌شود.

۳

صدور یاراکارت برای کارمندان

یاراکارتی با اعتبار مشخص که توسط سازمان تعیین شده است برای کارمندان صادر می‌شود.

۴

خرید از فروشندگان کالا و خدمات

در این طرح کارمندان می‌توانند از لحظه تخصیص اعتبار از فروشندگان کالا و خدمات دارا خرید کند.

۵

بازپرداخت اعتبار مصرفی

۳۰ روز بعد در موعد سررسید بازپرداخت، سازمان به بازپرداخت اعتبار مصرفی کارمندان از محل حقوقشان اقدام می‌نماید.

۶

شارژ مجدد یاراکارت

یاراکارت بعد از تسویه بلافاصله شارژ می‌شود و این فرآیند به مدت ۱۲ ماه ادامه دارد.

برای دریافت تسهیلات سازمانی یاراکارت ثبت نام کنید.

سازمان‌هایی که به ما اعتماد کردند

بازنشستگی کشوری

فروشگاه‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات

سوالات متداول

پذیرندگان یارا در ۱۱ دسته‌ در صفحه اصلی یارا explore.daracredit.com/yara نمایش داده شده‌اند که هر یک از این دسته‌ها نیز خود شامل زیردسته‌هایی هستند که شما را در یافتن پذیرنده‌ی مورد نظر کمک خواهند کرد. همچنین می‌توانید با جستجوی عبارت مورد نظر خود، پذیرندگان مربوطه را جستجو و شناسایی کنید. اگر با جستجوی واژه یا عبارت مورد نیاز پذیرنده مورد نظر را نیافتید، عبارات و واژه‌های معادل یا نزدیک به آن را جستجو کنید.

هریک از پذیرندگان یارا دارای یک صفحه اختصاصی است که با مراجعه به آن می‌توانید به اطلاعات پذیرنده (فروشنده کالاها و خدمات) دسترسی پیدا کنید. این اطلاعات شامل معرفی کلی پذیرنده، اطلاعات تماس و آدرس، ساعات کاری و آدرس وبسایت و شبکه‌های اجتماعی است. شما می‌توانید با توجه به نحوه پرداخت هر پذیرنده ( آنلاین – آفلاین) خرید کنید

با موبایل کارت شما می‌توانید از موجودی کارت و سوابق تراکنش خود مطلع شوید و از طریق بارکدخوان موبایل کارت به راحتی و بدون نیاز به کارت مبلغ مورد نیاز خود را جهت خرید پرداخت نمایید.

پرداخت با یارا کارت به سه مدل انجام می‌شود، پرداخت آنلاین از درگاه اینترنتی شاتوت، پرداخت با موبایل کارت از طریق QR Code پذیرنده و خرید از طریق دستگاه کارتخوان (POS).
برای اطلاع دقیق‌تر از نحوه پرداخت با یاراکارت به صفحه‌ی روش‌های پرداخت مراجعه کنید.

بله، شما می‌توانید هر بار موبایل کارت را از طریق آدرس m.daracredit.com/mobilecard باز کنید و یا یک‌بار بعد از باز کردن لینک از طریق تنظیمات مرورگر گوشی تلفن همراه خود -با سیستم عامل اندروید و iOS – آن را به صفحه اصلی خود اضافه کنید و از این پس به صورت اپلیکیشن آن را در اختیار داشته باشید.
Open the Link –> Add to Home Screen

با مراجعه به موبایل کارت و وارد کردن کد ملی خود جهت شناسایی کدی به تلفن همراه شما ارسال می‎‌شود. با وارد کردن کد وارد موبایل کارت می‌شوید و می‌توانید یاراکارت خود را به موبایل کارت اضافه کنید. برای اضافه کردن یارا کارت شماره کارت، رمز دوم و CVV2 را به همراه تاریخ انقضا در موبایل کارت وارد کنید.

تمام تلاش ما بر آن است که بروز مشکل یا اختلال در کارکرد موبایل کارت را به حداقل برسانیم اما در صورت هرگونه اختلال در موبایل کارت با شماره پشتیبانی ۷۸۱۴۲-۰۲۱ تماس بگیرید تا در اسرع وقت در جهت رفع این مشکل اقدام کنیم.

در صورتی که پذیرنده امکان عودت کالا/خدمت را به سایر مشتریان خود بدهد، شما هم می‌توانید نسبت به عودت کالا/خدمت خریداری شده اقدام کنید. شرایط عودت کالا/خدمت توسط پذیرنده تعیین می‌شود و شما تا ۱۴ روز و یا مدت‌زمان مشخص شده توسط پذیرنده – هر کدام که کمتر باشد – برای عودت کالا/خدمت و پس گرفتن موجودی خود زمان خواهید داشت.

دقت داشته باشید هیچ تفاوتی بین خرید با یارا کارت و سایر کارت‌های بانکی و اعتباری وجود ندارد. اگر پذیرنده به سایر مشتریان خود خدمات پس از فروش ارائه می‌دهد، با دریافت هزینه‌ی یکسان می‌بایست به شما نیز خدمات پس از فروش ارائه دهد.

در اپلیکیشن موبایل‌کارت درخواست بدهید تا کارت قبلی را منقضی کنیم و کارت جدیدی برای شما صادر کنیم. بعد از آماده شدن کارت جدید، می‌توانید آن را از سازمانتان تحویل بگیرید.

در صورت آسیب فیزیکی و ناکارآمدی کارت، می‌توانید با واحد پشتیبانی ما تماس بگیرید و کارت جدیدی را درخواست کنید.

در صورت فراموشی هر کدام از رمز ها، می‌توانید از روی اپلیکیشن موبایل‌کارت درخواست رمز جدید بدهید.

تمامی حقوق برای شرکت توسعه سامانه‌های هوشمند بلوط (دارا) محفوظ می‌باشد.

صندوق پیشنهادات و انتقادات

لطفا اطلاعات فرم را تکمیل و سپس ارسال بفرمایید . با سپاس

در حال ارسال

با اطلاعات خود وارد شوید

جزئیات خود را فراموش کرده اید؟